Powrót do listy turniejów

Turniej noworoczny 2005

Uczniowski Klub Sportowy "Jedynka" przy Gimnazjum w Krzeszowicach zorganizował Noworoczny Turniej halowej pilki noznej juniorow młodszych

W turnieju udzial wziely nastepujace druzyny : Grajpek Grajow, Prokocim Krakow, Garbarnia Krakow, Skawinka Skawina oraz 2 druzyny UKS Świt Krzeszowice

Prokocim : Grajpek 3:0

Najciekawszym meczem turnieju byl mecz o 1 miejsce pomiedzy druzynami Garbarni Krakow i UKS Świt I. Prowadzenie dla druzyny gospodarzy uzyskal Marszalek Mateusz. Wynik ten utrzymywal sie do przerwy. W 5 minucie drugiej polowy wybijali rzut rozny po ktorym bardzo dobrze spisujacy sie bramkarz gospodarzy Curylo Pawel zamiast zlapac pilke wybil ja pod nogi nadbiegajacego Marcina Dobruckiego, ktory doprowadzil do wyrownania. Gospodarze po utracie bramki zaatakowali z impetem stwarzajac liczne sytuacje podbramkowe. W jednej z nich bramkarz Garbarni w pieknym stylu obronil strzal Piotra Saroty (w sytuacji sam na sam) po wzorowo wyprowadzonej kontrze druzyny gospodarzy. Piec minut przed koncem kolejny blad popelnil bramkarz druzyny UKS Świt I podajac pilke prosto pod noge napastnikowi Garbarni, ktory uzyskal prowadzenie dla gosci. Ostatnie minuty mecyz to szturm gospodarzy ktory na nasze nieszczescie nie przyniosl nam upragnionego gola lecz po przejeciu pilki przez gosci i bezblednie wyprowadzonej kontrze stracilismy gola. Mecz zakonczyl sie wynikiem 3:1 dla Garbarni. Ostatni mecz ze Skawinka gralismy o pietruszke poniewaz mielismy II miejsce w turnieju. Nasi zawodnicy potraktowali ulgowo przegrywajac z druzyna Skawinki